Afera taśmowa w Tarnowskich Górach? „Sowa i przyjaciele wersja TG”

Na zdjęciu Przewodniczący Rady Powiatu Przemysła Cichosz (PO)

Czy konkurs na dyrektora tarnogórskiego „Mechanik” został ustawiony?  Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Wszystko to za sprawą publikacji na jednym z lokalnych portali informacyjnych. 

Na stanowisko dyrektora w „Mechaniku” ubiegała się Aleksandra Dawid (dotychczasowy dyrektor) i Izabela Stawska. Konkurs wygrała Pani Stawska.

Z informacji opublikowanych przez portal tarnowskieg.pl wynika, że członek komisji konkursowej wraz z dwoma nauczycielami odbyli 17 czerwca spotkanie w prywatnym domu. Spotkanie miało dotyczyć konkursu na stanowisko dyrektora.

Według portalu, przebieg spotkania został nagrany przez jednego z uczestników. Na dowód tego portal publikuje fragmenty rozmów.

„Ona nie może wygrać. Ja muszę ją wyautować (…) 
Mamy jednego kandydata, który powiem wam z góry, to nie jest rewelacyjny kandydat, ale jest jedyny i on musi być…złożyła papiery; powtórzę tak: ona nie jest dobrym kandydatem do końca, ale trzeba rozwalić ten układ, który jest. Teraz (kandydatowi na dyrektora) musimy pomóc, jeżeli by ona rzeczywiście została(…)ale ja będę jej cieniem (…) Ty będziesz zastępcą? Nie, to będzie Gosia.
Ja widzę wiele minusów u niej, ją trzeba będzie nie raz potrząść i powiedzieć (…) weź nie pier..ol, zejdź na ziemię dziewczyno (…) albo ona zaskoczy i pójdziemy do przodu albo też wyleci.”

„Teraz posłuchajcie: ten z kuratorium to dupa wołowa (…) taka miękka faja… czyli mamy dwóch facetów i kobietę z kuratorium, trzy kobieta ze starostwa, jeżeli byśmy nawet w tym starostwie nie wygrali, to ktoś z kuratorium na pewno zagłosuje. O jeszcze dziś posłałem wici do kuratorium katowickiego, żeby na tych ludzi wpłynęli, żeby głosowali na Izę.”

Członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała tak skomentowała te doniesienia.

Wczoraj przewodniczący Rady Powiatu Przemysła Cichosz, zabrał głos w tej sprawie.

Konkurs najprawdopodobniej będzie powtórzony. Mam nadzieję, że uda się w miarę szybko wybrać najlepszą osobę na stanowisko dyrektora szkoły, bo zamieszanie wokół tej sprawy nie służy nikomu. – pisze Cichosz na swoim profilu społecznościowym.

Na początku sierpnia w tarnogórskim Starostwie zbierze się komisja, która będzie wyjaśniać zaistniałą sytuację.

Cała wypowiedź przewodniczącego poniżej.

W ostatnich dniach głośnym tematem jest kwestia unieważnionego konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół…

Publiée par Przemysław Cichosz Przewodniczący Rady Powiatu sur Lundi 29 juillet 2019


źródło: facebook.com, tarnowskieg.pl 

ŁUKASZ DUDEK