Alarm bombowy w samolocie. Maszyna leciała z Londynu do Pyrzowic

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Obsługa lotniska w Pyrzowicach otrzymała telefon z informacją, że na pokładzie Boeinga 737 lecącego z Londynu ma znajdować się ładunek wybuchowy. Rozpoczęto akcję „samolot”. 

Samolot przewożący ponad 170 osób wylądował w niedzielę o godzinie 22:10 na lotnisku w Pyrzowicach (pow. tarnogórski).

– Dostaliśmy telefon, że na pokładzie samolotu może znajdować się ładunek wybuchowy. Zgodnie z procedurą ogłaszamy wtedy akcję samolot, na lotnisko przyjeżdżają też wozy strażackie z wyznaczonych jednostek wokół portu – powiedział portalowi tarnogorski.info Piotr Adamczyk, rzecznik lotniska Katowice Airport.

Kontrola pirotechniczna 

– Był to rejs z Londynu, samolot bezpiecznie wylądował o godz. 22:10 w Pyrzowicach, a następnie przekołował na odseparowane stanowisko postojowe zgodnie z naszą procedurą. 173 pasażerów wysiadł i zostało przewiezionych do terminalu pasażerskiego, następnie służy rozpoczęły kontrolę pirotechniczną – dodał Piotr Adamczyk.

Kontrola trwała ponad 4 godziny, na szczęście nie wykryto niczego niepokojącego. Zdarzenie nie miało wpływu na punktualność startów i lądowań, za wyjątkiem powrotnego rejsu do Londynu, jednak linia podstawiła zastępczą maszynę, więc lot opóźnił się o 2 godziny.

 

 

 

źródło: tarnogorski.info