Amazonki pielgrzymowały na Jasną Górę

fot. Biuro Prasowe Jasna Góra

W sobotę odbyła się ogólnopolska pielgrzymka kobiet po chorobie nowotworowej piersi. Tysiące osób przybyło do Częstochowy. 

„Zdrowa kobieta to bezpieczna, stabilna rodzina” – przypomniały na Jasnej Górze uczestniczki pielgrzymki.

Amazonki modliły się w intencji wszystkich zmagających się z chorobami nowotworowymi. Uwrażliwiały, że najlepszym sposobem na walkę z rakiem jest profilaktyka.

– Ta siła, którą tutaj czerpiemy to jest coś niesamowitego. Nadzieja jest pięknym lekarstwem – przekonywała Krystyna Wechman, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki

W Polsce rak piersi stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe i jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet.

Pierwsza dama Agata Kornnhauser-Duda napisała list do amazonek 

 – Cieszę się, że mimo niepewności i trudności, związanych z pandemia tradycyjna pielgrzymka Amazonek z całej Polski odbywa się nieprzerwanie od 24 lat – podkreśliła.

Pierwsza Dama napisała o amazonkach, że swoim działaniem jednoczą inne kobiety i dają wiarę.

„Jak podaje Krajowy Rejestr Nowotworów, raka piersi rocznie rozpoznaje się u 1,5 miliona kobiet na całym świecie, a około 400 tysięcy umiera z tego powodu. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród mieszkanek krajów wysoko cywilizowanych, takich jak USA, Kanada, Australia czy kraje Europy Zachodniej” – wylicza Mirosława Szymusik, rzecznik prasowy Jasnej Góry.

fot. Krzysztof Świertok | Biuro Prasowe Jasna Góra
fot. Krzysztof Świertok | Biuro Prasowe Jasna Góra
fot. Krzysztof Świertok | Biuro Prasowe Jasna Góra

 

źródło: jasnagora.com