Burmistrz apeluje do mieszkańców

Burmistrz Arkadiusz Czech, apel w sprawie koronawirusa. fot. UM Tarnowskie Góry

Burmistrz Tarnowskich Gór opublikował na swoim profilu apel do mieszkańców. 

Burmistrz Arkadiusz Czech
„Szanowni Mieszkańcy, sytuacja dotycząca rozprzestrzeniania się koronawirusa jest dla nas wszystkich trudna. Apeluję o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku, nieszerzenie paniki, stosowanie podstawowych zasad higieny i ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń organów Państwa i samorządów, w szczególności służb epidemiologicznych.

 

Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny, takich jak:
– częste i dokładne mycie rąk przy użyciu mydła i środków dezynfekcyjnych,
– mycie powierzchni i innych elementów przy użyciu odpowiednich środków.

Jeżeli to możliwe zostańcie w domach, prośbę tę szczególnie kieruję do osób starszych!

Na czas zamknięcia placówek oświatowych zalecam naukę zdalną przy użyciu dostępnych środków. Pamiętajcie – czas zamknięcia szkół nie jest czasem wolnym – to nie wakacje, ani czas na spotkania towarzyskie – zostając w domu ograniczacie możliwość przenoszenia choroby – bądźcie odpowiedzialni!

Apeluję o rozwagę i żywię nadzieję, że rygorystyczne stosowanie się do wszelkich zaleceń rządu pomoże nam wspólnie przezwyciężyć obecną sytuację, która wytworzyła się na świecie. Dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym w wojnę z koronawirusem.

MOPS pozyskuje codziennie informacje od policji państwowej na temat osób podlegających kwarantannie, a pozbawionych możliwości pomocy z strony najbliższych i sąsiadów. Takie osoby mogą liczyć na pomoc. Zdrowia i spokoju.”

 

źródło: facebook