Armagedon na drogach w Zbrosławicach. Wójt rozkłada ręce, choć rządzi już 13 lat

„Ja tu rządze, ale to nie moja wina”

Wójt gminy Wiesław Olszewski stoi na czele gminy już trzecią kadencję. Czy włodarz próbuje umywać ręce od odpowiedzialności? Pojawiają się takie głosy, ponieważ tłumaczy, że „główne ciągi dróg przechodzących przez sołectwa gminy Zbrosławice znajdują się w zarządzie powiatu tarnogórskiego”. Mieszkańcy twierdzą jednak, że drogi gminne również są w fatalnym stanie.

W swoim oświadczeniu wójt Olszewski podkreślił wkład finansowy gminy w remonty dróg, lecz mieszkańcy uważają to za niewystarczające. Pomimo deklarowanej gotowości do pomocy, działania te wydają się być jedynie doraźnymi i powierzchownymi próbami rozwiązania problemu.

„W tej sprawie wystosowałem apel do władz powiatu 16 stycznia br. Tydzień później podobne słowa skierowała Rada Gminy Zbrosławice. Jednocześnie, znając aktualne możliwości Zarządu Dróg Powiatowych, zadeklarowałem pomoc finansową gminy Zbrosławice w zakresie awaryjnego uzupełnienia ubytków w jezdniach o nawierzchniach bitumicznych” – napisał wójt w oświadczeniu.

Gehenna mieszkańców 

Panie Wójcie co Pan i Pana pracownicy zrobili w temacie remontów dróg przez ostatnie 10 lat? Jestem mieszkańcem tej gminy od 2014 roku i w przeciągu tych lat może dwie drogi gminne doczekały się remontu. Idą wybory to nagle coś się niby dzieję. Sądzę, że najwyższy czas na zmiany!

Ulica Dworcowa do samej pętli autobusowej w Wieszowie to jakaś również porażka już nie wiadomo którą dziurę ominąć bo i tak się wjedzie w kolejną wygląda jak Szwajcarski ser.

Ale gdzie byli radni przez ostatnie lata? Dlaczego gmina nie naciskała na powiat w celu konsekwentnej naprawy dróg? To są lata zaniedbań. Zresztą drogi gminne nie wyglądają lepiej. Widać powiew zbliżającej się kampanii wyborczej…

Wytłumaczenie pt. „Ja tu rządze, ale to nie moja wina”. 

Przejeżdżałem wczoraj Księżym Lasem i w stronę Starych Tarnowic i potem z powrotem Kamieńcem, myśląc że coś ominę. To jest aż nieprawdopodobne co tam się wydarzyło. Te drogi powinny być zamknięte na stale, tego by nawet koń nie ominął.

Powiem tylko tak. w ciągu pół roku dwie przebite opony.

Całe oświadczenie wójta 

screen Facebook

 

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek