Teren przy granicy. Atak na ratownika medycznego. Napastnik odgryzł fragment palca i uciekł

fot. screen Facebook

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu za pośrednictwem Facebooka poinformowali o niebezpiecznym incydencie, do którego doszło na granicy w Medyce. Wpis z profilu stacji pogotowia został skasowany, jednak w sieci nic nie ginie. Policja potwierdza atak na ratownika medycznego. 

„Niestety doszło do pierwszego ataku na personel medyczny. 44 letni obywatel Turkmenistanu podczas transportu do szpitala zaatakował Zespół Transportu Medycznego, uderzając, kopiąc i gryzą. W skutego ataku jeden z naszych kolegów stracił palec wskutek odgryzienia. Napastnik zbiegł i jest poszukiwany przez Policję” – można było przeczytać na profilu WSPR w Przemyślu.

Do zdarzenia doszło 1 marca po godzine 22:00. Policja uspokaja, informacje o zwiększonej przestępczości na terenie przygranicznym, czy też na terenie Przemyśla są nieprawdziwe.

screen Facebook

Policja potwierdza atak 

– We wtorek podczas transportu medycznego z Medyki do Przemyśla, cudzoziemiec 44-letni mężczyzna zaatakował ratownika medycznego, odgryzł mu fragment palca i uciekł. Na chwilę obecną trwają czynności w celu zatrzymania tego mężczyzny – powiedziała portalowi tarnogorski.info asp. szt. Małgorzata Czechowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. 

– Informacje o zwiększonej przestępczości na terenie przygranicznym, czy też na terenie Przemyśla są nieprawdziwe. Nie odnotowaliśmy większej liczby zdarzeń związanej z obecnością cudzoziemców. Nie wpłynęło żadne zgłoszenie gwałtu czy napastowania kobiet – dodała asp. szt. Małgorzata Czechowska. 

screen Facebook

– Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili na przejściach granicznych z Ukrainą ponad 453 tys. osób uciekających z objętej wojną Ukrainy – przekazała w środę rani SG na Twitterze.

 

źródło: tarnogorski.info