Atak nożownika w autobusie miejskim M2. Nastolatek dźgnięty nożem

fot. Śląska Policja

Atak nożownika w autobusie miejskim linii M2. Agresor ugodził nożem nastolatka, który wracał ze szkoły. Zareagowali pasażerowie, którzy ujęli 46-letniego mężczyznę. 

Do zdarzenia doszło w autobusie linii M2, który jechał z Katowic do Dąbrowy Górniczej. „Na wysokości przystanku autobusowego Katowice-Strefa Kultury, 46-latek zagroził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny, nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka” – informuje śląska policja.

Interweniowali pasażerowie 

Na akt agresji zareagowali pasażerowie, którzy ujęli mężczyznę i powiadomili funkcjonariuszy. Okazało się, że nożownik był pod wpływem alkoholu. W dodatku przyznał się, że jest naćpany.

„Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala” – czytamy w komunikacie.

Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

 

źródło: Śląska Policja