Autobus linii 820 zniknie z rozkładów tydzień po zakończeniu lockdownu

fot. ZTM

Z uwagi na ogłoszone przez rząd obostrzenia, pierwsze autobusowe linie metropolitalne zostaną uruchomione później niż planowano.

Od 5 kwietnia m.in. autobus linii 820 miał zmienić nazwę na M3.

Jak informuje ZTM, linie metropolitalne zostaną uruchomione tydzień po zakończeniu lockdownu.

– Uruchamianie nowych połączeń, w czasie trudnego do przewidzenia popytu na przewozy, nie jest działaniem właściwym. W związku z tym nie chcemy wdrażać projektu w okresie, kiedy linie nie będą spełniały swoich zadań. Utrzymanie wcześniej zaplanowanego terminu nie jest obecnie uzasadnione ani potrzebami przewozowymi, ani zasadami ekonomii – wskazuje Aleksander Sobota, zastępca dyrektora ds. przewozów w ZTM.

 

Co się zmieni po zmianie 820 na M3? Będzie więcej połączeń, trasa nie będzie szybsza. 

„Zaletą rekomendowanego rozwiązania jest zwiększenie częstotliwości połączeń. Obecnie autobusy linii 820 kursują co 20 minut, natomiast autobusy linii M3, zgodnie z naszą propozycją, będą kursować co 15 minut. Tym samym w ciągu godziny zamiast 3 kursów, pasażerowie mieliby do dyspozycji 4” – wskazuje Michał Wawrzarzek.


Czytaj także: Autobus linii 820 „zniknie”. Zastąpi go M3


– Nasze rekomendacje wskazują na nieutrzymywanie linii 820 i uruchomienie linii M3, która – zgodnie z naszą propozycją – może kursować na bliźniaczej względem linii 820 trasie – mówi naczelnik Wawrzaszek.

– Autobusy linii 820 pokonują trasę z Tarnowskich Gór do Katowic od ok. 45 do ok. 55 minut – jest to zależne od pory dnia. Podobnie, zgodnie z rekomendacjami, sytuacja ma się z linią M3 – dodaje.

 

 

źródło: Materiał Prasowy ZTM, tarnogorski.info