Baner z napisem „Tu mieszka zdrajca wsi” u posła PiS z powiatu lublinieckiego

screen Twitter

Rolnicy odwiedzili dom posła PiS Andrzeja Gawrona z Kochanowic (powiat lubliniecki). 

Gawron zagłosował za tak zwaną „piątką dla zwierząt.” Rolnicy zablokowali drogę przy posesji ciągnikami, a na ogrodzeniu polityka zawisł transparent z napisem „Tu mieszka zdrajca wsi”.

– Pan jest naszym przedstawicielem w Sejmie. Myśmy na pana głosowali, a pan opowiada się przeciwko nam. Olał pan nas – mówi pod domem posła jeden z protestujących.

 

Czy taki sam transparent zostanie wywieszony u posłów z Tarnowskich Gór?

Przypomnijmy, że posłanka Barbara Dziuk (PiS) i poseł Tomasz Głogowski (PO) kolejny raz głosowali w jednym chórze za nową piątką Kaczyńskiego, która zlikwiduje dużą część rolnictwa w Polsce i to w czasie globalnego kryzysu.

ZOBACZ: „Piątka dla zwierząt” zniszczy w Polsce hodowlę bydła, drobiu, producentów zbóż, pasz, kukurydzy

Dziś kolejne protesty rolników. Setki autobusów jedzie do Warszawy. Do manifestacji przyłączają się również inne branże. 

„Na znak solidarności z rolnikami taksówkarze zablokowali tunel przy Dworcu Zachodnim oraz Aleje Jerozolimskie. Też walczą o przetrwanie” – podaje Agrounia.

Na znak solidarności z rolnikami taksówkarze zablokowali tunel przy Dworcu Zachodnim oraz Aleje Jerozolimskie. Też walczą o przetrwanie. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Publiée par Agrounia sur Lundi 12 octobre 2020