Parlamentarny zespół ds. promocji badmintona. „Bareja by tego nie wymyślił”

fot. Barbara Dziuk/Facebook

W polskim Sejmie od kilku funkcjonował Parlamentarny Zespół ds. Promocji Badmintona. Członkiem parlamentarnego zespołu jest m.in. posłanka ziemi tarnogórskiej Barbara Dziuk i poseł ziemi lublinieckiej Andrzej Gawron. 

Kilka dni temu na popularnym profilu społecznościowym „Bareja by tego nie wymyślił”, który jest obserwowany przez ponad 100 tys. osób, została opublikowana grafika ze składem osobowym polityków, którzy zajmują się promocją badmintona. Internauci zaczęli komentować, że to nie może być prawda, że to fake.

Sejm RP

Sprawdziliśmy temat na rządowej stronie i okazało się, że jest to jak najbardziej autentyczna informacja. W skład zespołu wchodzą głównie politycy Prawa i Sprawiedliwości, jest jednak jedna osoba z KO. W latach ubiegłych polityków opozycyjnych było w zespole więcej.

Znaleźliśmy nawet regulamin

„Zespół tworzą posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, którzy wyrazili akces do pracy w Zespole i stanowią niepolityczną grupę, zainteresowaną czynnym uprawianiem i propagowaniem badmintona” – czytamy.

Do zadań zespołu należy: propagowanie aktywności fizycznej wśród parlamentarzystów, współpraca z Polskim Związkiem Badmintona, patronowanie turniejom badmintona (szczególnie dla dzieci i młodzieży), współpraca z mediami w celu promowania badmintona, wspieranie projektów wpływających na rozwój badmintona.

Internauci komentują: 

Dobrze wydane pieniądze podatnika.

Właściwi ludzie na właściwym stanowisku. Mogą jeszcze pracować np. w Narodowej Komisji ds. Piasku w Piaskownicy.

Na pewno biorą za to odpowiednio wysokie uposażenie. Swoją drogą badminton fantastyczna gra.

źródło: Sejm RP, Facebook