Bezpieczniej na pasach? Pół miliona na sygnalizację w 9. gminach powiatu tarnogórskiego

Fot. UM Bytom

Radny powiatowy Michał Sporoń, poinformował na swoim profilu, że zarząd powiatu tarnogórskiego, przekaże 500 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, które znajdują się na drogach powiatowych.

Radny Sporoń informuje,  że w planach jest wybudowanie sygnalizacji w 20 miejscach, na terenie całego powiatu. Docelowo w każdej gminie ma zostać wybudowana sygnalizacja.

 

W tym roku zamierza wybudować się sygnalizację w 20 miejscach, w dziewięciu gminach powiatu. Będzie to działanie długofalowe. Corocznie ma przybywać takich bezpiecznych przejść. (..) Wiem również, że zamierzamy przekazać także pieniądze na kampanię chroniącą dzieci przemieszczające się wieczorami po drogach. – informuje na facebooku Sporoń.

Czekamy więc na efekty i mamy nadzieję, że to dopiero początek. Niebezpiecznych przejść dla pieszych jest ogromna ilość. Czas na ruch wójtów i burmistrzów ze wszystkich gmin.

Jak myślicie, czy tak powinny być oświetlone, wszystkie najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w powiecie tarnogórskim?

Publiée par Tarnowskie Góry – serwis informacyjny sur Mercredi 11 décembre 2019

 

Opracował:
ŁUKASZ DUDEK 

 

źródło: facebook