Bizneswoman z Tąpkowic. Zaczynali od 80 tys. zł, dziś firma warta jest 10 milionów

Bizneswomen Joanna Idzikowska fot. Chimimeca Polska

20 lutego w Tarnowskich Górach odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali Chimimeca Polska. Szacuje się, że po otwarciu hali firma będzie w stanie wytrawić miesięcznie nawet 500 ton stali.

Chimimeca jest wiodącym dostawcą produktów i usług w zakresie chemicznego czyszczenia metali. Polski zakład powstał w 2003 roku i w krótkim czasie stał się liderem na rynku trawienia i pasywacji metali.

Nowa hala Chimimeca Polska

Kreatorem sukcesu spółki jest Joanna Idzikowska, mieszkanka gminy Ożarowice, jedyna kobieta w branży stali nierdzewnej, która założyła firmę wspólnie z kapitałem francuskimi.

W tej chwili mieszkanka powiatu tarnogórskiego negocjuje wykup pozostałych udziałów należących do francuskiej spółki.

W 2002 roku, podczas studiów na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Joanna Idzikowska wzięła udział w wymianie studenckiej Erasmus. Dzięki temu spędziła pół roku na studiach w Lyonie, gdzie została zaproszona na staż we francuskiej firmie Chimimeca. Wkrótce później zapadła decyzja o otworzeniu spółki Chimimeca Polska.

– Jestem bardzo wdzięczna mojemu ówczesnemu szefowi za zaufanie którym mnie obdarzył, iż podjął tę ryzykowną – jak na tamten czas – decyzję (śmiech). Proszę sobie wyobrazić, że wówczas francuska Groupe Chimimeca zainwestowała 80 tys. zł, a dziś firma jest warta ponad 10 mln – mówi Joanna Idzikowska.

Firma Chimimeca Polska otworzyła w Tarnowskich Górach nową halę trawialnia.eu

– To dowód na to, że przedsiębiorcy dopinają swoje cele, które sobie zakładają. Dzięki nowej hali zwiększamy swoje moce produkcyjne 5-krotnie, a zatem mamy nadzieję wytrawiać codziennie około 30 ton konstrukcji ze stali nierdzewnej – mówi bizneswomen.

materiał prasowy