Bójka pseudokibiców w Bytomiu. Atakowali policjantów kamieniami i butelkami (WIDEO)

fot. screen youtube

W niedzielę zostały rozegrane „Najstarsze Derby na Górnym Śląsku”. Polonia Bytom grała na stadionie w Szombierkach z Ruchem Chorzów.  Mecz III ligi piłki nożnej zakończył się jednobramkowym remisem.

Wydarzenie sportowe zabezpieczało ponad  250 policjantów. Doszło do starć.

Bytomska policja informuje, że zatrzymano 22. pseudokibiców Ruchu Chorzów i jednego pseudokibica Polonii Bytom.

 

„Podczas rozpoczęcia meczu na stadionie przebywało ok. 700 kibiców Polonii Bytom. Natomiast przed stadionem zebrało się ok. 2500 kibiców Ruchu Chorzów. Warto dodać, że zebrani pod stadionem kibice wiedzieli, że nie zdołają wejść na obiekt sportowy, ponieważ organizator meczu wcześniej poinformowała o tym, że piłkarskie spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców drużyny gości. Niestety część z zebranych osób przed stadionem nie przyjechała, aby kulturalnie dopingować swoją drużynę” – czytamy w komunikacie policji.

Kibice Ruchu Chorzów skandowali obraźliwe hasła w kierunku policji. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że niektórzy szarpali za ogrodzenie. 

W internecie zostało opublikowane nagranie zatytułowane „Czy policja przesadziła w Bytomiu?”.

W internecie pojawiły się komentarze, że interwencja policji była nieuzasadniona.

Na nagraniu widać, jak jeden z policjantów używa gazu. Policja tłumaczy, że było to wynikiem między innymi szarpania za płot.

Po użyciu gazu w kierunku policjantów poleciały kamienie i butelki. 

„Pod koniec drugiej połowy meczu pseudokibice Ruchu Chorzów zaczęli szarpać za oddzielające ich od policjantów ogrodzenie, jednocześnie kierując wobec nich wulgarne słowa. Następnie pseudokibice obrzucili policjantów kamieniami, butelkami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. W związku z narastającą agresją pseudokibiców policjanci podjęli czynności służbowe celem niedopuszczenia do eskalacji niebezpiecznych wydarzeń.” – czytamy w komunikacie.

Policja publikuje swoje nagranie. 

 

 

 

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 44 lat, mieszkańcy m.in. Chorzowa i Rudy Śląskiej oraz innych miast w woj. śląskim, małopolskim, dolnośląskim i wielkopolskim, a także 18-letniej kobiety z Bytomia.  Wszyscy trafili do aresztu.

„Wszyscy zatrzymani pseudokibice Ruchu Chorzów wzięli czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich dopuściła się również czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia. Ponadto dwaj pseudokibice napadli na kibica Polonii Bytom. Natomiast zatrzymana kobieta dopuściła się czynnej napaści na policjantów. O dalszym losie zatrzymanych osób zadecyduje prokuratura i sąd” – podaje biuro prasowe bytomskiej policji.

Wydarzenie zabezpieczali policjanci z Bytomia, mundurowi z oddziału i pododdziałów prewencji Policji z Katowic, Częstochowy i Bielska-Białej oraz częstochowska policja konna.

 

źródło/foto: Policja Bytom