Bramkarz Górnika Zabrze podejrzany o gwałt

Dawid K. Fot. Dariusz Delmanowicz /PAP

Bramkarz Górnika Zabrze został zatrzymany przez policję. Dawid K. jest podejrzany o gwałt. Grozi mu do 12 lat więzienie. 

Do zdarzenie miało dojść w miniony weekend. Jak informuje Super Express, bramkarz z Zabrza spędzał czas w lokalach na ulicy Mariackiej w Katowicach. Później Dawid K. udał się do mieszkania przy deptaku, gdzie miało dojść do gwałtu.

Dziś policja wydała komunikat. 

„Policjanci z II komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie 23-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu w centrum Katowic. Po zatrzymaniu 27-latkowie zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Południe w Katowicach sąd wobec podejrzanych zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.”

Klub sportowy Górnik Zabrze opublikował oświadczenie.

„Górnik Zabrze jest głęboko poruszony pojawiającymi się informacjami, które dotyczą zawodnika naszego klubu. Deklarując, że Górnik Zabrze zawsze będzie potępiał wszelkie łamanie prawa, jednocześnie prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia prowadzonych przez prokuraturę i policję działań. Sprawa nie ma związku z obowiązkami zawodowymi piłkarza, stąd klub nie ma dostatecznej wiedzy, a tym samym podstaw, by komentować doniesienia medialne. Wierzymy natomiast, że wszystkie aspekty tej sprawy zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione.

Jednocześnie informujemy, że klub wystąpi do stosownych organów ścigania z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących prowadzonego postępowania”.

Opracowanie:
Łukasz Dudek

 

źródło: SE.pl