Brutalne pobicie w Krupskim Młynie. Kopali i bili kijem bejsbolowym

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

W Krupskim Młynie pobito dwóch mężczyzn. Jeden z nich trafił do szpitala. Kopali i bili kijem bejsbolowym. 

Policjanci z Tworoga zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój oraz szereg innych przestępstw.

5 lutego policjanci z Tworoga zatrzymali mężczyzn w wieku 21, 24 i 52 lat podejrzanych o rozbój. To nie wszystko.

W ostatni dzień stycznia policjanci z Tworoga zostali wezwani na interwencję do Krupskiego Młyna, gdzie według zgłoszenia zostało pobitych dwóch mężczyzn. Jeden z nich został m.in. skopany, a drugi pobity kijem bejsbolowym.

Pokrzywdzony 30-latek oraz jego 41-letni kolega znali sprawców, którzy uciekli przed przybyciem policyjnego patrolu. W wyniku obrażeń, starszy z mężczyzn trafił do szpitala.

Policjanci szybko ustalili, że ci sami agresorzy oraz będący w ich towarzystwie trzeci mężczyzna, tego samego dnia, zniszczyli drzwi wejściowe do mieszkania 30-latka, pobili go i ukradli mu gotówkę, telewizor, głośnik, tytoń i perfumy.

W piątek stróże prawa namierzyli sprawców i zatrzymali w jednym z mieszkań znajdujących się w Krupskim Młynie. Mieszkaniec powiatu opolskiego oraz dwóch mieszkańców powiatu tarnogórskiego, trafili do policyjnej celi.

Sprawcy usłyszeli między innymi zarzuty rozboju, pobicia, gróźb, wdarcia się do mieszkania, zniszczenia mienia, czy wywierania wpływu na uczestnika postępowania. 24-latek usłyszał również zarzuty kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, 1 lutego br. włamał się do wrzutomatu znajdującego się w automatycznej myjni i ukradł z niego bilon. Straty, jakie powstały w wyniku działania mężczyzny, oszacowano na 2 tysiące złotych.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych i grozi im do 12 lat więzienia a jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry