Brytyjczyk odepchnął pracownicę lotniska w Pyrzowicach

Zdjęcie ilustracyjne fot. Śląska Straż Graniczna

Interwencja na lotnisku w Pyrzowicach. Agresywny obywatel Wielkiej Brytanii odepchnął pracownicę i siłą wszedł na płytę lotniska. 

W poniedziałek 17 października na lotnisku w Pyrzowicach (pow. tarnogórski) doszło do incydentu.

„Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach otrzymali zgłoszenie o konieczności podjęcia interwencji wobec pasażera po kontroli paszportowej. Mężczyzna spóźnił się na „boarding”, w związku z czym obsługa nie dopuściła go do rejsu, co wzbudziło w nim agresję” – relacjonuje Szymon Mościcki, rzecznik prasowy śląskiej straży granicznej.

Agresywny 37-letni Brytyjczyk odepchnął pracownicę lotniska i wszedł na płytę lotniska. Następnie udał się w kierunku samolotu.

„Szybka interwencja służb lotniskowych doprowadziła do ujęcia obcokrajowca. Obywatel Wielkiej Brytanii został doprowadzony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Ponadto linie lotnicze obsługujące lot wpisały jego nazwisko na listę pasażerów, których nie zamierzają więcej przyjmować na pokład swoich samolotów” – dodaje rzecznik prasowy.

źródło: Śląska Straż Graniczna
Oprac. Redakcja