Burmistrz Miasteczka Śląskiego przyjechał do protestujących rolników

fot. Michał Skrzydło/Facebook

Burmistrz Miasteczka Śląskiego opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z protestu rolników.  „Strajk rolników w Pradłach koło Kroczyc” – napisał na Facebooku burmistrz Michał Skrzydło.

Samorządowiec jest jedynym włodarzem z powiatu tarnogórskiego, który oficjalne poparł rolników protestujących przeciwko Zielonemu Ładowi oraz niekontrolowanemu importowi produktów rolnych z Ukrainy.

fot. Michał Skrzydło/Facebook

Choć zbliżają się wybory, a Miasteczko Śląskie kojarzone jest przede wszystkim z hutnictwem, a nie rolnictwem, działania burmistrza zwracają uwagę. Poparcie burmistrza Skrzydło dla rolników nie ogranicza się jedynie do słów. Podczas spotkania online z mieszkańcami, które odbyło się 7 kwietnia, w tle nagrania widoczny był mały traktor z przyczepioną polską flagą.

screen Michał Skrzydło

Ponadto, Skrzydło jako jedyny włodarz w regionie otwarcie krytykował obostrzenia wprowadzone podczas pandemii. Jego zarządzanie miastem spotyka się z mieszanką opinii wśród mieszkańców, jednak nie można mu odmówić pewnego wolnościowego podejścia do różnych kwestii społecznych i politycznych. W obecnych czasach, kiedy wartości takie stają się coraz bardziej deficytowe, postawa burmistrza zasługuje na uwagę.

Parkowanie na Rynku utrudnione

Jednakże, obok postaw wolnościowych, pojawiają się również działania, które można uznać za antywolnościowe. Burmistrz Skrzydło nie zwalcza wszystkich ograniczeń. Na rynku utrudnione jest parkowanie, co wpływa na prowadzenie działalności gospodarczej przez lokalnych przedsiębiorców. Droga jest zarządzana przez władze województwa, jednak burmistrzowi zarzuca się olewanie tego tematu.

Ta sprzeczność między wolnościowymi deklaracjami a pewnymi praktykami administracyjnymi budzi dyskusje wśród mieszkańców i przedsiębiorców, podkreślając złożoność podejścia do wolności i regulacji w przestrzeni publicznej.

 

 

źródło: tarnogorski.info, Michał Skrzydło/Facebook
Oprac. Łukasz Dudek