Burmistrz Tarnowskich Gór apeluje o pilne wprowadzenie weryfikacji szczepień

Burmistrz Arkadiusz Czech fot. UM Tarnowskie Góry/Facebook

Burmistrz Arkadiusz Czech jest zwolennikiem szczepień. Pod koniec listopada stwierdził, że „wszystkich trzeba zaszczepić”.  Teraz dowiedzieliśmy się, że włodarz popiera również certyfikaty szczepionkowe, które zdaniem wielu ekspertów nie są skuteczne i jeśli zostaną wprowadzone, podzielą społeczeństwo jeszcze bardziej. Dodatkowo pojawiaj się głosy, że tego typu rozwiązania są niekonstytucyjne. 

W poniedziałek odbyło się zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Włodarze omawiali apel do premiera Mateusza Morawieckiego dotyczący wprowadzenia prawnej możliwości weryfikacji statusu zaszczepienia.

„Wnosimy o pilne przeprowadzenie konieczności prac legislacyjnych, które pozwolą pracodawcom na weryfikację Unijnego Certyfikatu Szczepień lub negatywnego wyniku testu” – brzmi fragment apelu.

Dalej samorządowcy wnoszą o pilne wprowadzenie przepisów, które umożliwią weryfikacje statusu zaszczepienia preparatem na Covid-19.

Kto się podpisał pod apelem? 

Pod apelem podpisał się m.in. burmistrz Tarnowskich Gór i Radzionkowa, wójt Świerklańca również poparł apel, z kolei włodarze Zbrosławic i Ożarowic wstrzymali się od głosu. Prezydent Bytomia również nie kryje swojej sympatii do certyfikatów. Warto odnotować, że przedstawiciel Piekar Śląskich wstrzymał się od głosu.

Jedynie dwóch prezydentów zagłosowało przeciwko – Adam Neumann z Gliwic i Rafał Piech z Siemianowic Śląskich.

Wynik głosowania: 

źródło: GZM