Były minister zdrowia Adam N. usłyszał zarzuty. Grozi mu więzienie

Wizyta Niedzielskiego w Tarnowskich Górach fot. tarnogorski.info

Były minister zdrowia Adam N., usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi mu do trzech lat więzienia.

„W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zarzut popełniania przestępstwa przekroczenia uprawnień i bezprawnego przetwarzania danych osobowych usłyszał Adam N., były minister zdrowia” – czytamy w komunikacie prokuratury.

„Ogłoszony w dniu 27 maja 2024 roku zarzut dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego – Ministra Zdrowia poprzez niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia ustalonej osoby poprzez ujawnienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania we wpisie na internetowym portalu X (daw. Twitter) informacji związanych ze stanem jej zdrowia zażywanymi lekami. Do opisanej sytuacji doszło w dniu 4 sierpnia 2023 roku” – przekazał Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Adam N. nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła m.in. Naczelna Izba Lekarska. Za ten czyn grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Dziesiątki tysięcy nadmiarowych zgonów. Czy ktoś za to odpowie? 

„Zarzuty za ujawnienie wrażliwych informacji tylko jednego człowieka. Brak zarzutów za błędną politykę anty-covid, która zabiła niepotrzebnie setki tysięcy ludzi” – skomentował doniesienia dr Piotr Witczak.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Warszawie