Bytom. Mężczyzna nie żyje po zatruciu czadem

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

Tragiczne zdarzenie miało miejsce we wtorek. Zabójczy tlenek węgla został potwierdzony w łazience lokatora. Resuscytacja z udziałem strażaków i zespołu ratownictwa medycznego trwała godzinę. Niestety 80-letni mężczyzna zmarł. 

We wtorek przed godziną 18:00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zasłabnięciu w mieszkaniu przy ul. Adolfa Piątka w Bytomiu. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wejściu do mieszkania wykonano pomiary stwierdzając występowanie tlenku węgla tylko w łazience, w której znajdował się gazowy, przepływowy podgrzewacz wody. Jednocześnie ewakuowano z tego pomieszczenia nieprzytomnego lokatora bez czynności życiowych i rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego – informuje bytomska PSP.

Szkodliwe substancje zostały potwierdzone tylko w łazience lokatora. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 80-latka.  Straż pożarna przypomina o konieczności przeprowadzania regularnych przeglądów przewodów spalinowych, dymowych oraz urządzeń grzewczych. Zalecany jest zakup czujki tlenku węgla.

źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu