Miarka się przebrała. Pracownicy MOPR wychodzą na ulicę. Marsz pod urząd

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Bytomiu będą w piątek protestować. Chcą w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z niedocenienia ich pracy i niskich wynagrodzeń.

Protest rozpocznie się o godzinie 14:15 przy siedzibie MOPR przy ul. Strzelców Bytomskich 16, skąd zaplanowany jest przemarsz pod bytomski Urząd Miejski. Mottem przewodnim protestu jest „Niech nas zobaczą i usłyszą”.

Pracownicy MOPR są zaniepokojeni obecnym stanem spraw w swojej instytucji. Niskie płace, brak odpowiedniego finansowania oraz trudne warunki pracy sprawiają, że ich praca staje się coraz bardziej trudna i niedoceniana.

„Stop głodowym płacom”

„Tylko razem jesteśmy silni. Pokażemy, że nasza praca jest ważna, a tak niedoceniana. Stop głodowym płacom! Wszyscy na protest! Nie czekaj, aż inni załatwią coś za ciebie” – napisano na ulotce informującej o przemarszu.

Pracownicy MOPR działają na rzecz pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i społecznej. Pełnią rolę specjalistów, którzy świadczą wsparcie i udzielają pomocy potrzebującym. Można powiedzieć, że są na pierwszej linii frontu i nie mają łatwej pracy.

fot. screen UM Bytom, tarnogorski

 

 

(r.d)