Bytomianin ukradł z kościoła dary od wiernych. Staruszek zmienił wygląd

fot. KPP Tarnowskie Góry

Tarnogórska policja policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który włamał się do kościoła w Radzionkowie i ukradł „wota dziękczynne”. Po kilku dniach od publikacji wizerunku udało się zatrzymać 69-latka. 

Do zdarzenia doszło 8 lutego na terenie parafii św. Wojciecha w Radzionkowie. O zdarzeniu policjantów poinformował gospodarz. Włamywacz ukradł przedmioty jubilerskie, które zostały złożone w podzięce na jednym z ołtarzy.

Policja rozpoczęła śledztwo, został opublikowany wizerunek sprawcy. Po przeanalizowaniu materiałów policyjnych okazało się, że za kradzieżą może stać znany wymiarowi sprawiedliwości mieszkaniec Bytomia.

fot. KPP Tarnowskie Góry

– W sobotni poranek policjanci ruszyli na teren Bytomia w miejsce, gdzie miał przebywać podejrzany. Krótka obserwacja terenu przyniosła zamierzony efekt, bo oczom policjantów ukazał się mężczyzna, łudząco przypominający tego z nagrań w kościele. Gdy go zatrzymali, okazało się, że mają do czynienia ze złodziejem, który na sumieniu miał więcej kradzieży – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Okazało się, że zatrzymany senior ma grubą kartotekę, ponieważ był wielokrotnie karany za przestępstwa między innymi kradzieży z włamaniem.

– Zapewne duże doświadczenie w swojej przestępczej działalności, nakazało mu zmienić nieco wygląd, żeby uniknąć odpowiedzialności, jednak mimo usilnych starań, nie udało mu się zmylić stróżów prawa – dodaje rzecznik prasowy.

Początkowo zatrzymany nie przyznawał się do winy. Jednak po pewnym czasie postanowił przyznać się i dobrowolnie poddać karze.

– Za kradzież z włamaniem, której dopuścił się w warunkach recydywy, czeka go teraz kilkunastu miesięczny pobyt w więzieniu. Będzie też musiał naprawić szkody, jakie wyrządził, a zabezpieczona przy nim gotówka zostanie przekazana na pokrycie strat – czytamy w komunikacie.

fot. KPP Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja