Ceny mięsa w górę

W wielu sklepach cena mięsa poszybowała do góry, fot. facebook

Ceny mięsa w wielu miejscach poszybowały znacząco do góry. Głównie chodzi o niektóre osiedlowe sklepy. 

Firmy postanowiło wykorzystać epidemię koronawirusa i ceny niektórych produktów wzrosły.

Jak można żerowac na ludziach?! Powinno się karać takie skurwysynstwo… Sklep na Wyszyńskiego…

Publiée par Syla Sylwia sur Mardi 17 mars 2020

Drożeje głównie mięso.

„Piersi z kurczaka za 26,99 zł? Schab bez kości za 29,99 zł? Ceny mięsa w Bytomiu znacząco podskoczyły. O ile w sklepach mięsnych i marketach utrzymują się względnie na tym samym poziomie, to już w osiedlowych sklepikach poszybowały do góry” – informuje portal bytomski.pl.

Pierś z kurczaka za 27 zł… :O A jakie są ceny mięsa w Waszej okolicy?

Publiée par bytomski.pl sur Jeudi 19 mars 2020

Wcześniej spekulacje cenowo dotyczyły produktów higienicznych.

Maseczki ochronne zostały wykupione w ekspresowym tempie, a ich cena na aukcjach internetowych była wyższa o kilkadziesiąt procent.

Co będzie następne? Papier toaletowy, który już dzisiaj w Stanach Zjednoczonych jest wykupywany na potęgę?

„Nie dzwońcie na numer alarmowy z powodu braku papieru toaletowego – zaapelowała do Amerykanów policja z Newport w stanie Oregon. Z uwagi na epidemię koronawirusa w wielu miejscach USA w sklepach brakuje podstawowych środków higienicznych” – czytamy na rmf24.pl.

Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że UOKiK będzie sprawdzać zmiany cen żywności w sklepach i w przypadku nadużyć nakładane będą sankcje karne.  

– Nie ma zgody na niczym nieuzasadnione podwyżki cen żywności – podkreśla minister Jan Krzysztof Ardanowski w kontekście sygnałów o podwyższaniu cen niektórych produktów żywnościowych. W tej chwili obserwuje się wzrost cen mięsa drobiowego i produktów mleczarskich.

– Żywności mamy pod dostatkiem, a zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego nieprzerwanie pracują. Chwilowe braki w zaopatrzeniu spowodowane były wzmożonymi zakupami, których nie przewidzieli handlowcy. Te braki uzupełniane są na bieżąco – czytamy w komunikacie ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi.

Żywności w Polsce nie zabraknie, zapewnia ministerstwo rolnictwa. 

 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: bytomski.pl, gov.pl, twitter