Chcesz zaoszczędzić? Anna Moskwa: Mam w domu 17-19 stopni. To zdrowe

Minister klimatu Anna Moskwa fot. gov.pl

Funkcjonuję w temperaturze 17-19 stopni, można się przyzwyczaić. To też jest zdrowe dla organizmu – powiedziała w rozmowie z Radiem Zet Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Minister klimatu i środowiska oznajmiła, że rząd rozważa rozwiązanie, które przyczyniłoby się do tego, aby zachęcić Polaków do oszczędności. Moskwa przyznała jednak, że już teraz widać, że Polacy zaczęli bardziej oszczędzać gaz i prąd.

Czytaj także: 80% więcej za ogrzewanie. Kilka tysięcy mieszkańców Lublińca może mieć problemy

Według minister klimatu „musimy się jeszcze sporo nauczyć, jeżeli chodzi o te dobre nawyki”.

– Funkcjonuję w temperaturze 17 stopni w przestrzeniach wspólnych, 19 w tych bardziej użytkowanych pomieszczeniach. (…) Można się do tego przyzwyczaić, to też jest zdrowa temperatura dla organizmu – powiedziała minister.

To będzie ciężka zima

„2500 euro kary grozić będzie we Włoszech za nagrzewanie mieszkania powyżej temperatury 19 st. C. Dalej poszli Szwajcarzy: karą wynosi 3000 euro, a „recydywistom” grozi kara do 3 lat więzienia” – napisał kilka dni temu Janusz Piechociński. 

W środę informowaliśmy, że nawet kilka tysięcy mieszkańców Lublińca może mieć problem z ogrzaniem swoich domów podczas zbliżającej się zimy. Zarząd spółdzielni poinformował lokatorów, że dostawca ciepła podniósł cenę średnio o 80 proc.

Jedna z lublinieckich spółdzielni ogłosiła gigantyczną podwyżkę za ogrzewanie. Media informują, że firma, która dostarcza ciepło do dwóch spółdzielni mieszkaniowych, nie może kupić opału dla swojej kotłowni. Mieszkańcy są zszokowani.

„Z dniem 1 października w opłacie za użytkowanie mieszkania zostanie podwyższona zaliczka na poczet kosztów c.o. o 80 %” – poinformowała lubliniecka spółdzielnia lokatorów.

źródło: Radio Zet, Twitter