Chorzów. Pięcioro nastolatków znęcało się nad dwoma chłopcami w wieku 9 i 10 lat

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski.info

W mediach społecznościowych opublikowano szokujące nagrania pochodzące z Chorzowa. Widać na nich jak nastolatkowie znęcają się nad 9-latkie w spektrum autyzmu. „Na kolana, to cię puszczę” – mówi dziewczyna, która poddusza młodego chłopaka. To jednak nie wszystko. 

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, jednak sprawa dostała rozgłosu w poniedziałek po publikacji nagrań na platformie x. W jednym z bardziej drastycznych momentów widać chłopca siedzącego na ziemi, który jest wyraźnie zastraszany i ośmieszany przez grupę. Wymuszają oni na nim wypowiadanie słów, które mają na celu upokorzenie, w tym przeprosiny za zdarzenia, z którymi nie miał związku.

W serii zdarzeń dochodzi także do fizycznych przejawów zastraszania – włączając w to bicie i popychanie, a nawet zmuszanie ofiary do klęczenia.

Sprawą zajmuje się policja 

– Policjanci ustalili wszystkich uczestników. Okazało się, że jest to pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 14 lat, którzy gnębili dwóch młodszych kolegów w wieku 9 i 10 lat. Cała sytuacja będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym. Młodzi sprawcy odpowiedzą za stosowanie groźby lub przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania – informuje chorzowska policja.

Prezydent Chorzowa apeluje 

„Ze swej strony chciałbym zaapelować i prosić Państwa o powstrzymanie się od emocjonalnych wpisów, od internetowego hejtu, linczu i wydawania wyroków. Nieletnim była ofiara, ale też i ci, którzy się nad nią znęcali. Bądźmy odpowiedzialni, nie podgrzewajmy atmosfery, bo są to jeszcze dzieci, którym poprzez wpisy w internecie możemy zrobić jeszcze większą krzywdę” – zaapelował Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

screen Facebook

 

 

 

źródło: Śląska Policja, Facebook