Chorzów. Weszła pod tramwaj. W ręce komórka, w uszach słuchawki

fot. KMP Chorzów

Śląska policja publikowała szokujące nagranie z Chorzowa. Młoda kobieta weszła pod tramwaj. W uszach miała słuchawki, w ręku telefon komórkowy. Motorniczy musiał gwałtownie zahamować, jedna z pasażerek doznała obrażeń. 

To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Policja ku przestrodze opublikowała nagranie.  Do wypadku doszło w piątek po godzinie 13 na torowisku w kierunku Katowic.

– 32-letnia mieszkanka Chorzowa przechodziła z przystanku autobusowego Chorzów AKS w kierunku ul. Paderewskiego. Idąc wzdłuż torowiska, nagle skręciła w lewo, wchodząc bezpośrednio przed tramwaj linii 60. W wyniku potrącenia młoda kobieta doznała urazu głowy i została przewieziona do szpitala- relacjonuje śląska policja.

Zobaczcie nagranie 

– Na nagraniu z monitoringu widać, że wchodząc na torowisko bezpośrednio przed jadący tramwaj, chorzowianka nie rozejrzała się, czy nic nie jedzie. Dodatkowo trzymała w ręku telefon, a w uszach miała słuchawki. Brak obserwacji otoczenia i korzystanie z telefonu, doprowadziło do wypadku – czytamy w komunikacie.

fot. KMP Chorzów
W wyniku awaryjnego hamowania tramwaju, 75-letnia mieszkanka Chorzowa podczas upadku doznała urazu kręgosłupa oraz nogi. 
fot. KMP Chorzów
fot. KMP Chorzów
fot. KMP Chorzów

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja