Awaria na dworcu autobusowym

Zdjęcie podglądowe. Fot. www.dysten.pl

W nocy z piątku na sobotę, na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach doszło do awarii instalacji elektrycznej. 

W wyniku awarii doszło do upalenia jednego z przewodów na linii zasilającej. Efektem czego, był brak prądu na całym dworcu. Dziś mamy poniedziałek, jednak nadal nie działają elektroniczne tablice informujące SDIP, ponieważ uległy uszkodzeniu.

 

Michał Wawrzaszek – rzecznik prasowy ZTM: „Powodem braku prądu na dworcu w Tarnowskich Górach była niezależna od ZTM awaria instalacji elektrycznej. Doszło do niej w nocy z piątku na sobotę. Niezwłocznie poinformowaliśmy odpowiednie służby.

Służby, którym zgłosiliśmy usterkę, stwierdziły upalenie jednego z przewodów na wewnętrznej linii zasilającej rozdzielnię. Awarię już usunięto, jednakże w jej wyniku niektóre urządzenia uległy uszkodzeniu – stąd też dziś nieczynne są jeszcze tablice SDIP. W tym momencie ustalane są szczegóły dot. zaistniałych usterek. Na obecną chwilę przywróciliśmy oświetlenie na hali dworca, wymieniono część uszkodzonych świetlówek, uruchomiono wentylację i ogrzewanie, uruchomiono lokale najemców oraz naprawiono część uszkodzonych zasilaczy.

Przepraszamy pasażerów za niedogodności związane z awarią prądu, jednakże jest to niezależne od nas. Do czasu całkowitego uporania się z usterką zachęcamy podróżnych do tego, aby celem uzyskania informacji o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej np. kontaktować się z naszą bezpłatną infolinią lub wejść na naszą stronę internetową. Oczywiście na terenie dworca dostępne są na przystankach także papierowe rozkłady jazdy.”

 

 

źródło: tarnogorski.info, ZTM