Co pani sądzi o testowaniu preparatu Pfizer na niemowlakach? „Szczepienia są bardzo ważne”

W piątek 20 sierpnia przed Urzędem Miejskim w Tarnowskich Górach odbył się piknik rodzinny promujący „Nowy Ład”. Jednym z gości była Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Udało nam się chwilę porozmawiać.  

Co pani sądzi o testowaniu preparatu Pfizer na niemowlakach, na dzieciach w wieku od 6 miesięcy do 12 lat?

„Sytuacja Covid pokazała, jak ważne są szczepienia. Szczepienia są bardzo ważne, przede wszystkim, abyśmy osiągnęli równowagę i przygotowując się świadomie do tego, że czwarta fala może być, najważniejsze są dla Polaków szczepienia” – powiedziała minister Maląg.

„Wszystkie działania, które rząd podjął od pierwszego momentu, kiedy Covid pojawił się w Polsce. To przede wszystkim troska o zdrowie i życie Polaków. Od najmniejszego do seniora. Potężne wsparcie na ratowanie zdrowia Polaków, potężne wsparcie finansowe i zabezpieczenie. Dzisiaj wyjściem do tego, abyśmy mogli spokojnie żyć, co cała Europa i cały świat robi, są szczepienia” – dodała.

Niestety minister rodziny nie odpowiedziała na pytanie, co sądzi o testowaniu preparatu na najmłodszych dzieciach.

Jak wylicza znany blogger Grzegorz Płaczek, liczba osób w Polsce w wieku 1-17 lat to 6,9 mln.

– Liczba zgonów na COVID-19 w tej grupie wiekowej w 2021 roku: 2 osoby (co daje śmiertelność z powodu COVID-19 na poziomie 0,00003%) – napisał Płaczek na Twitterze.

Czy w takim razie testowanie szczepionki na najmłodszych ma sens?

Przypomnijmy, że 8 placówek w Polsce zgłosiło się do testowania szczepionki mRNA na dzieciach w wieku od 6 miesięcy do 12 lat.

Więcej na ten tematu: TUTAJ