Czegoś takiego w Katowicach jeszcze nie było. Multisensoryczna wystawa Van Gogha

fot. Materiał promocyjny

Multisensoryczna wystawa Van Gogha już od 3 września w Katowicach. Przyszedł czas aby wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała w województwie śląskim. 

Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, przyszedł czas na Katowice. Światowa – multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł Vincenta van Gogha zagości w katowickiej Galerii Szyb Wilson, która znajduje się przy ul. Oswobodzenia 1. 

Ekspozycja będzie dostępna dla widzów od 3 września do 29 listopada w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.

Nowoczesna technologia 

Van Gogh Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki. Prace słynnego artysty zaprezentowane będą dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 będzie można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów.
Materiał promocyjny

Ściany zamienią się w opowieść 

Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemienią się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Program wystawy skupi się również na listach Van Gogha do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła. Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego Vincenta. 
Materiał promocyjny

Nowoczesne obcowanie ze sztuką 

Cały cykl wizualny wystawy zostanie wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który to wcielił się w postać Van Gogha w znanym polskim filmie z 2017 roku. Wszystko to wprowadzi nas w wewnętrzny świat Van Gogha i udoskonali wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwoli lepiej docenić kunsztowny styl malarski Van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła. 
Materiał promocyjny

Van Gogh namalował ponad 2000 obrazów. Dzięki technologii Digital Art 360 zobaczymy je w jednym miejscu 

Vincent Van Gogh to artysta doceniony dopiero po śmierci, który na przestrzeni ostatnich lat swojego życia namalował ponad 2000 obrazów oraz napisał ponad 600 listów – po dzień dzisiejszy znajdujących się w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki dookoła świata. Jego płótna należą obecnie do najdroższych na rynku prac.  Teraz dzięki technologii Digital Art 360 mamy szansę je zobaczyć w 1 miejscu i w zupełnie innej formie.
Materiał promocyjny

Symfonia świateł 

Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu! Przygotuj się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą cię w kreatywny świat malarstwa artysty. Multimedialna wystawa wręcz ożywa za sprawą intensywnych, wyrazistych kolorów i najbardziej znanych dzieł artysty – od kultowych “Słoneczników”, poprzez “Gwieździstą Noc” czy “Autoportret”.
To wyjątkowy pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi. Ekscytujący świat Van Gogha zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza. Oglądanie dzieł sztuki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące. Van Gogh Multi-Sensory Exhibition to wciągające i pochłaniające doświadczenie kulturalne, które pozwoli widzom zetknąć się ze sztuką w niespotykany dotąd sposób i zmienić ich wyobrażanie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeów. 
Niezwykłe doświadczenie, multimedialna wystawa Van Gogha została pięknie przedstawiona w serialu Emily w Paryżu.
The New York Times
Jedna z najbardziej zachwycających nowoczesnych form wystawy Van Gogha stworzona dzięki współczesnej technologii.
NBC News
Więcej na: www.wystawavangogh.pl / Facebook / Instagram
Materiał promocyjny

 


Materiał powstał we współpracy z HIGH NOTE EVENTS