Częstochowa: Ukrainiec zaatakował nożem kolegów z pracy. Policja użyła broni

fot. Klobucka.pl

Dwie osoby zostały ranne podczas ataku nożownika, do którego doszło w zakładach mięsnych w Częstochowie. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że sprawca został postrzelony, a następnie przetransportowany do szpitala. Jak udało nam się ustalić, napastnik to obcokrajowiec pochodzący z Ukrainy. 

Do ataku nożownika doszło w środę, około godziny 9:00 w zakładzie przetwórstwa mięsnego znajdującego się przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Częstochowie. Śląska policja przekazała nam, że obcokrajowiec ranił dwóch swoich kolegów z pracy. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, sprawca zaatakował również ich.

Nagranie z miejsca 

Policja użyła broni 

Mężczyzna nie reagował na polecenia odrzucenia noża, co skłoniło funkcjonariuszy do użycia broni. Oddano jeden strzał, raniąc napastnika w nogę. Sprawca ataku oraz dwaj poszkodowani, w wieku 27 i 31 lat, wszyscy obywatele Ukrainy, zostali przewiezieni do szpitala.

„Obrażenia 27-letniego nożownika nie zagrażają jego życiu. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Śledczy ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia” – informuje śląska policja.

fot. klobucka.pl

źródło: Śląska Policja, tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek