Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce.

– W sumie mamy pięciu pacjentów. Żaden nie jest w stanie zagrożenia życia. Większość pacjentów jest w stanie stabilnym. Wszyscy są objęci opieką medyczną – mówił Łukasz Szumowski, szef resortu zdrowia.

Dwie osoby są ze Szczecina i wróciły samochodami z Włoch, jedna jest z Wrocławia.

Ministerstwo Zdrowia publikuje dzienny raport o koronawirusie.

Według aktualnych danych, 128 osób jest hospitalizowanych, 1299 objętych kwarantanną i 6184 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym.

W Niemczech jak dotąd potwierdzono 534 przypadki zarażenia koronawirusem. Przez jeden dzień liczba zarażonych wzrosła o 200. Sytuacja jest dynamiczna.

W tarnogórskim Ratuszu odbyło się dzisiaj spotkanie członków Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. 

W zebraniu uczestniczyli: Powiatowy Inspektor Sanitarny Jolanta Wąsowska, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera – Leszek Jagodziński oraz ordynator tamtejszego SOR-u – dr Michał Poprawa, a także przedstawiciele policji, straży pożarnej, spółdzielni mieszkaniowych, jednostek organizacyjnych gminy.

– Podstawą jest obowiązkowa higiena, częste mycie rąk środkami dezynfekcyjnymi, unikanie skupisk osób, które kaszlą – jak przy każdej chorobie przenoszonej drogą kropelkową. Sytuacja jest pod kontrolą, współpraca ze szpitalami działa dobrze, wymieniamy się na bieżąco informacjami – mówiła Jolanta Wąsowska, Powiatowy Inspektor Sanitarny.

– Jeśli osoba ma 38 gorączki, kaszel, katar, kłopoty z oddychaniem i co najważniejsze – miała kontakt z osobą podejrzaną o zachorowanie lub chorą lub przebywała na zagrożonym terenie wówczas są powody do niepokoju. Jeżeli tych wszystkich sytuacji łącznie nie ma – najprawdopodobniej mamy do czynienia z grypą – informuje Wąsowska.

Nie ma epidemii – zachowajmy spokój! 👨‍⚕️🏨💉– Na chwilę obecną nie ma epidemii koronawirusa, należy zachować jedynie…

Publiée par Tarnowskie Góry Urząd Miasta sur Vendredi 6 mars 2020

źródło: UM Tarnowskie Góry, twitter