Czy Szymon Hołownia wpuścił do Sejmu nielegalnych imigrantów? Zdjęcie wywołało burzę

fot. Sejm RP/screen YouTube

Marszałek Szymon Hołownia zorganizował w Sejmie spotkanie wigilijne, na które zaprosił „osoby w kryzysie”. Zdjęcie z wydarzenia wywołało lawinę komentarzy. 

Z inicjatywy Hołowni pierwszy raz w Sejmie odbyła się wigilia dla bezdomnych, osób w kryzysie i tych, którzy im pomagają. Na wydarzenie przybyło około 500 osób. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również obcokrajowcy przebywający w Polsce.

Z relacji Fundacji Ocalenie, zajmującej się wsparciem migrantów w Polsce, wśród uczestników była kobieta o imieniu Lysette. Opowiadała ona o swoim zaskoczeniu, że będąc wcześniej w lesie na granicy białorusko-polskiej, ostatecznie otrzymała zaproszenie do Sejmu. Fundacja wspomniała także, że Lysette doświadczyła trzech „pushbacków”.

Zdjęcie marszałka z obcokrajowcami na platformie X zostało wyświetlone ponad 2 mln razy. Temat podchwyciły również niektóre media. Po kilku godzinach Fundacja Ocalenie odniosła się do kontrowersji, które wywołało zdjęcie.

„Słyszałyśmy, że są jakieś wątpliwości, więc odpowiadamy: wszystkie osoby z doświadczeniem uchodźczym, które odwiedziły wczoraj Sejm, przebywają w Polsce legalnie. Żeby wejść na teren Sejmu, trzeba dostać przepustkę, a tę z kolei dostaje się po podaniu wszelkich danych osobowych” – poinformowała w sobotę fundacja. 

 

 

źródło: X.com, tarnogorski.info