Damian Dąbrowski: Będzie grubo. Kierowcy i drogowcy szykujcie się!

W najbliższych godzinach pogoda w województwie śląskim zmieni się diametralnie. Przed nami obfite opady śniegu, wraca konkretna zima. W sobotę rano obudzimy się w nowej rzeczywistości pogodowej, będzie biało, będzie zimowo. 

Ekspert od pogody Damian Dąbrowski napisał wprost, będzie grubo i spadnie sporo śniegu. „Będzie grubo. Kierowcy i drogowcy szykujcie się!” – napisał ekspert na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej również informuje o intensywnych opadach śniegu. Dla niemal całego woj. śląskiego został wydany alert pierwszego stopnia. Biały puch będzie lecieć z nieba, możliwe również śnieżyce.

Tak już wygląda w Zakopanem 

„Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne” – informuje IMGW.

„Na wschodzie kraju opady śniegu będą przechodzić w marznący deszcz – gołoledź” – czytamy w komunikacie.

Intensywne opady śniegu rozpoczną się jeszcze dzisiaj wieczorem, czyli w piątek 20 stycznia. Biały puch będzie padać przez całą noc. Opady śniegu są również przewidywane w sobotę. Na szczęście nie będzie dużego mrozu, ponieważ termometry pokażą do -3 st. Celsjusza.

źródło: Damian Dąbrowski, tarnogorski
Oprac. Redakcja