Damian Dąbrowski został kierownikiem stacji meteorologicznej w Planetarium Śląskim

fot. tarnogorski, Metropolia GZM

Damian Dąbrowski został kierownikiem stacji meteorologicznej w Planetarium Śląskim. „Marzenia się spełniają” – napisał.  Nowy kierownik jest znanym ekspertem od prognoz pogody dla województwa śląskiego. Jego profil na Facebooku obserwuje ponad 200 tys. osób. 

Damian Dąbrowski od sierpnia 2022 roku pracuje jako nauczyciel w chorzowskim Planetarium Śląskim. Prowadzi między innym warsztaty z meteorologii dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od kilku dni doszła jednak kolejna funkcja zawodowa.

„Nieraz marzyłem, by pracować na stacji meteorologicznej, no i tak się życie potoczyło, że przydzielono mi stanowisko kierownika takiej stacji – należącej do Planetarium. Marzenia się spełniają” – napisał na Facebooku ekspert od pogody.

Nowego stanowiska serdecznie gratulujemy i jesteśmy przekonani, że jest to właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Niejednokrotnie na podstawie prognoz Damiana Dąbrowskiego mogliśmy planować trzy najbliższe dni. Jego prognozy były o wiele bardziej dokładniejsze, niż alerty sms wysyłane przez RCB.

źródło: Media społecznościowe, tarnogorski
Oprac. Redakcja