Darmowe kursy prawa jazdy dla uczniów. Nowa kiełbasa wyborcza PiS

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przygotowują wyborczy prezent. Ma nim być darmowy kurs na prawo jazdy dla wszystkich pełnoletnich uczniów. Mimo że sytuacja budżetowa państwa jest skomplikowana, okres przedwyborczy często przynosi różnego rodzaju propozycje. Trudno się dziwić, że politycy chcą przedstawić atrakcyjne inicjatywy, zważywszy na zbliżające się wybory. Niektórzy określają to mianem „kiełbasy wyborczej”.

O darmowym kursie na prawo jazdy mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia marszałek Witek sugerowała, by bliżej przyjrzeć się programowi wyborczemu jej ugrupowania, w którym ukryte są liczne interesujące i dotąd nieeksponowane propozycje.

— Jest tam na przykład znakomite rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy skończą 18 lat. Będzie dla nich darmowy kurs prawa jazdy. Dla wszystkich, którzy będą chcieli – mówiła Elżbieta Witek.

Kolejny edukacyjny postulat ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego zakłada, że uczniowie klas 1-3 będą odrabiać prace domowe jedynie na zajęciach pozalekcyjnych. Ma to także przyczynić się do poprawy relacji między nauczycielem a uczniem.

źródło: Media