Tysiące pasażerów nie dojechało na defiladę

Fot. Patryk Płatek | facebook.com

Dzisiaj w Katowicach odbywa się Defilada „Wierni Polsce”. Od wielu dni słychać było zalecenie, że najlepiej dostać się na miejsce komunikacją publiczną.

Niestety organizator nie przewidział, tak ogromnego zainteresowania. W efekcie czego, tysiące pasażerów nie dojechało na defiladę. Dworce przepełnione, totalny ścisk.

Pociąg, który odjechał z Tarnowskich Gór do Bytomia dotarł już pełny. Podobna sytuacja miała miejsce na wielu innych stacjach.

Na defiladę nie sposób dotrzeć. Koleje Śląskie zapewniły darmowe przejazdy. Wypuściły chyba najkrótsze składy, jakie posiadają w swoim wyposażeniu, pociągi jeżdżą co godzinę. Ludzie poupychani jak króliki, nie da się wsiąść chyba już od Zawiercia. Dzieci zawiedzione. Wypada zacytować klasyka „defilada zaskoczyła Koleje Śląskie”. Oto Polska właśnie. – komentuje Pani Marta na portalu społecznościowym.

Pasażerowie, słysząc od wielu dni, że będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym, wybrali dojazd pociągiem, który był darmowy. Dziś już wiemy, że dla wielu była to błędna decyzja.

Już jutro (15.08) odbędzie się w Katowicach defilada z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. Rocznicy I Powstania Śląskiego. Z tej okazji uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać tego dnia z bezpłatnych przejazdów naszymi pociągami. Na tę okoliczność uruchomione zostaną również dodatkowe połączenia Kolei Śląskich. – informowały wczoraj Koleje Śląskie.

Publiée par Patryk Płatek sur Jeudi 15 août 2019

źródło: kolejeslaskie.com, facebook.com, twitter.com

ŁUKASZ DUDEK