Andrzej Duda przyjedzie do Zakopanego na skoki? Szykuje się demonstracja przedsiębiorców

Zdjęcie ilustracyjne fot. Kancelaria Prezydenta | Twitter

Samorządowcy z górskich miejscowości od kilku tygodni apelują o otwarcie sezonu zimowego dla branży turystycznej. 

Środowiska podhalańskich przedsiębiorców chcą spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą podczas skoków w Zakopanem – poinformowała na swoim profilu Szczyrkowa Izba Gospodarcza.

ZOBACZ: Apel z górskich miejscowości. „Lepiej jest umrzeć na Covid niż z głodu”

Nie wiemy czy głowa państwa przyjedzie na Puchar Świata, jednak w latach ubiegłych prezydent Duda odwiedzał Zakopane.

 

Jak informuje SIG, przedsiębiorcy „chcą zademonstrować swoje niezadowolenie w okolicach Wielkiej Krokwi”.

– Środowiska podhalańskie mają pomysł na spotkanie z Andrzejem Dudą, podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Ponadto chcą zademonstrować swoje niezadowolenie w okolicach Wielkiej Krokwi, bo impreza będzie oczywiście zamknięta. Trzymamy za nich kciuki i walczymy dalej – informuje izba gospodarcza.

Zawody w Zakopanem odbędą się 16 i 17 stycznia. 

– Została złamana konstytucja, która dopuszcza jedynie ograniczenie działalności gospodarczej a nie zakazuje jej całkowitego prowadzenia. Do tego potrzebny jest któryś ze stanów wyjątkowych, które nie zostały wprowadzone – wskazują przedstawiciele Szczyrkowej Izby Gospodarczej.

„Dalszy zakaz działalności branży turystycznej, który szykuje się po 17 stycznia, potwierdza tylko fakt, iż gremia rządowe realizują jakieś ukryte cele. Co prawda z przymrużeniem oka patrzymy na spiskowe teorie dziejów, ale prawdą jest też, że „teoria spiskowa ma to do siebie, że jest bardzo bolesna w praktyce, gdy okazuje się realną rzeczywistością” – czytamy na Facebooku SIG.