Diler ze Świerklańca zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Dwóch nastolatków wpadło z marihuaną w centrum Tarnowskich Gór. 

We wtorek w godzinach wieczornych umundurowany patrol zauważył trzy osoby na jednej z ulic w centrum Tarnowskich Gór. Gdy mężczyźni zobaczyli radiowóz, zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci wylegitymowali ich. W plecaku 18-latka i w torbie jego 17-letniego kolegi, funkcjonariusze znaleźli woreczki z suszem roślinnym. U trzeciego nie znaleziono nic, więc został wypuszczony do domu.

Obydwaj to mieszkańcy gminy Świerklaniec. Nastolatków zatrzymano i przewieziono do budynku komendy. W trakcie przeszukania u starszego z chłopaków w plecaku była też waga. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Później policja ustaliła, od kogo mężczyźni kupili narkotyki.

Następnego dnia kryminalni zawitali do drzwi kolejnego mieszkańca gminy Świerklaniec. 23-latek w mieszkaniu posiadał prawie 50 gram marihuany. Zatrzymani usłyszą zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi do jednego roku pozbawienia wolności lub wysoka grzywna, a najstarszy z nich dodatkowo odpowie za udzielanie narkotyków i może spędzić do pięciu lat w areszcie.

źródło: KPP Tarnowskie Góry