Czy Gwarki zostaną odwołane?

Gwarki 2020 zostaną odwołane? fot. UM Tarnowskie Góry

Dni Piekar Ślaskich w tym roku zostają odwołane. Powodem jest panująca w Polsce epidemia chińskiego koronawirusa.

Władze Piekar zdecydowały, że pieniądze, które miały zostać wydane na trzydniową imprezę, zostaną przeznaczone na ochronę zdrowia.

Czy tarnogórskie Gwarki zostaną odwołane?

 

– Gwarki są we wrześniu, więc na razie robimy weryfikacje do czerwca wszystkich imprez, które ewentualnie zostaną odwołane. Gwarki odwołać zawsze możemy, na razie nie odwołujemy, mamy umowy podpisane, ale w każdej chwili może się to zmienić, zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie – powiedział nam Piotr Korab z biura promocji miasta.

Nie będzie Dni Wojkowic. Miasto kupi respiratory. 

„Starosta zwrócił się do mnie z pilną prośbą o dofinansowanie zakupu: karetki, respiratora i doposażenie Oddziału Intensywnej Terapii w Szpitalu Powiatowym w Czeladzi (na 150 tyś. mieszkańców jest 13 respiratorów). Zamiast organizować Dni Wojkowic (nie wiadomo, kiedy „koronawirus” się skończy, a środki są potrzebne teraz, nie wiadomo jakie gwiazdy będą wolne i za ile), podjąłem decyzję, iż dofinansujemy zakupy jw.” – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Wojkowic.

„Bądźmy solidarni i odpowiedzialni, dzisiaj walczymy o coś więcej, a na zabawę przyjdzie czas. Mogę liczyć na Wasze wsparcie?” – dodał.

Starosta zwrócił się do mnie z pilną prośbą o dofinansowanie zakupu: karetki, respiratora i doposażenie Oddziału…

Publiée par Tomasz Szczerba sur Jeudi 19 mars 2020

 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: radiopiekary, facebook, tarnogorski.info