Dogrzewamy mieszkania farelkami. Kto nam zapłaci za prąd?

fot. czytelnik

Mieszkańcy ulicy Grzybowej w Tarnowskich Górach informują nas, że są zmuszeni dogrzewać swoje mieszkania grzejnikami elektrycznymi, ponieważ Veolia Południe podłącza ciepłociąg i końca prac nie widać. 

– Mieszkańcy, którzy mieli centralne ogrzewanie etażowe pozostali bez ciepła, a ci co mają piece kaflowe zaczęli je likwidować – pisze jedna z mieszkanek.

 

Rzeka Stoła stanęła na przeszkodzie.

Jak udało nam się ustalić, francuska firma ma problem z przejściem z ciepłociągiem pod rzeką. Ostatnie obfite opady deszczu utrudniają prace.

Pracownik Veolii powiedział nam, że termin podania ciepła jest ustalony z ZNT na 30 października.

– Obecnie dogrzewamy mieszkania farelkami, grzejnikami elektrycznymi, tylko ciekawa jestem, kto zapłaci za prąd? Uważam, że miasto każdemu najemcy mieszkań przy ul. Grzybowej powinno dofinansować opłaty za prąd do dnia podłączenia centralnego ogrzewania – powiedziała nam tarnogórzanka.

List do redakcji

„Na osiedlu Czarna Huta w blokach przy ul. Grzybowej zamontowano instalację centralnego ogrzewania. Gmina zapewniała, że do dnia 15.10.2020 roku zostanie puszczone ciepło. Po rozmowie telefonicznej z miła Panią z Urzędu Miasta wiem, że ciepła do danego dnia nie będzie. Mieszkańcy, którzy mieli centralne ogrzewanie etażowe pozostali bez ciepła, a ci co mają piece kaflowe zaczęli je likwidować, ponieważ do dnia 30.11.2020 w/w piece mają być zlikwidowane.

Na początku rewitalizacji osiedla mówiono o alternatywie, jeżeli VEOLIA nie wywiąże się z umowy lub nastąpią problemy techniczne do dnia dzisiejszego brak jakichkolwiek ustaleń. W urzędzie za każdym razem jest spotkanie, na którym mam wrażenie ciągle ustalają to samo – problem rzeki Stoła (jakby ta rzeka pojawiła się w ostatnich dniach).

Pani w Urzędzie powiedziała, że musimy sobie jakoś teraz poradzić w zaistniałej sytuacji. Obecnie dogrzewamy mieszkania farelkami, grzejnikami na prąd tylko ciekawa jestem kto zapłaci za prąd. Uważam, że miasto każdemu najemcy mieszkań przy ul. Grzybowej powinno dofinansować opłaty za prąd do dnia podłączenia centralnego ogrzewania – ponoć w urzędzie taka sprawa jest rozpatrywana. Proszę o zachowanie anonimowości.”