Doskonałe zarobki wójta gminy Tworóg. Zarobił więcej od burmistrza Tarnowskich Gór

Na zdjęciu wójt gminy Tworóg. fot. UM Tarnowskie Góry

Eugeniusz Gwóźdź jest wójtem gminy Tworóg. Postanowiliśmy sprawdzić oświadczenie majątkowego włodarza tej niewielkiej miejscowości leżącej w powiecie tarnogórskim.

W 2018 roku wójt zgromadził ponad 460 tys. zł oszczędności i wykazał w oświadczeniu majątkowym papiery wartościowe warte ponad 18 tys. zł. Gwóźdź posiada również wiele nieruchomości o łącznej wartości blisko 230 tys. zł (współwłasność) oraz dom o powierzchni 90 m2 wart 90 tys. zł  – również współwłasność.

 

W 2018 roku włodarz Tworoga zarobił ponad 175 tys. zł z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Gminy. W kwocie tej znajduje się ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Dla porównania, burmistrz Tarnowskich Gór, za ten sam czas pracy otrzymał ponad 156 tys. zł wynagrodzenia. Najwidoczniej burmistrz Arkadiusz Czech wykorzystał więcej urlopu.

W Tarnowskich Górach mieszka ponad 60 tys. mieszkańców (dane z 2012 roku), a w gminie Tworóg ponad 8 tys. osób (dane z  2017 roku – GUS).

Nie ma wątpliwości, że wójt Gwóźdź jest jednym z najlepiej zarabiających włodarzy w regionie.

Internauci komentują:
Myślę, że sowite wynagrodzenie należy się za dobrze wykonaną pracę. Niestety co do sytuacji panującej w naszej gminie mam poważne wątpliwości.

Poniżej fragmenty oświadczenia majątkowego.

 

Opracował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: BIP Gmina Tworóg, BIP Tarnowskie Góry, google