Dr Paweł Basiukiewicz uniewinniony!

Archiwum prywatne

Dr Paweł Basiukiewicz został właśnie uniewinniony w całości przez Sąd Lekarski przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie w związku z zarzutami prezentowania w ostatnich dwóch latach poglądów niezgodnych z zasadami Etyki Lekarza – napisał na Twitterze mecenas Piotr Schramm, który był obrońcą znanego kardiologa. 

– Sąd pierwszej instancji nie dopatrzył się łamania Kodeksu Etyki Lekarskiej, ani żeby moje wypowiedzi były niezgodne z wiedzą medyczną. Nie dopatrzył się też treści antyszczepionkowych. Wyrok cieszy, jednak czekamy na jego uprawomocnienie – powiedział portalowi tarnogorski.info dr Paweł Basiukiewicz.

To jednak nie koniec problemów znanego lekarza, który w czasie pandemii krytykował przymus szczepień i obostrzenia.

– Jest jeszcze jedna sprawa, w której jestem jednym z oskarżonych. Sprawa dotyczy ponad stu lekarzy oskarżonych o podpisanie się pod listami, które sprzeciwiały się obostrzeniom i przymusowi szczepień – mówi dr Basiukiewicz.

– Wygrana sprawa dotyczy donosu złożonego m.in. przez Rzecznika Praw Pacjenta. Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej sprawę rozpoznał i dopatrzył się naruszenia kodeksu etyki lekarskiej. Sprawa trafiła do sądu z wnioskiem o ukaranie. Rzecznik wnioskował o udzielenie nagany, co prawda nie było jakiś drakońskich żądań, jednak taka nagana była by dla mnie plamą na autorytecie i ciągnęła by się za mną przez wiele lat – dodaje kardiolog.