Dr Zbigniew Martyka ocenił rozprawę. „Niewyobrażalne naruszenie prawa”

Dr Zbigniew Martyka fot. Reber 24 | screen Facebook

„Jak państwo wiecie, Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie nieprawomocnie zawiesił mi prawo wykonywania zawodu na rok. To, co wydarzyło się podczas rozprawy, było niewyobrażalnym wręcz naruszeniem prawa. Mogę się domyślać, iż chęć ukrycia szczegółów tego wydarzenia była powodem utajnienia sprawy” – napisał na swoim blogu w drugi dzień świąt dr Zbigniew Martyka.

„Niestety, jestem jeszcze zobligowany do nieujawniania szczegółów. Pracujemy jednak nieustannie nad znalezieniem sposobu, aby upublicznić całość. Wydarzenia były tak bulwersujące i tak sprzeczne z obowiązującymi zasadami i przepisami, że opinia publiczna musi się o tym dowiedzieć” – dodał.

Przypomnijmy, że 19 grudnia odbyła się rozprawa dr Zbigniewa Martyki przed Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie. Jawność została wyłączona. Doświadczony lekarz jest ordynatorem oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Krytykował obostrzenia pandemiczne i przyjętą przez rząd strategię walki z medialnym wirusem. Za swoją niezłomną postawę jest prześladowany.

screen Facebook

 

 

źródło: tarnogorski