Dr Ratkowska leczyła amantadyną i krytykowała szczepienia. Stanie przed sądem lekarskim

screen wRealu24

Bydgoska Izba Lekarska prześladuje dr Katarzynę Ratkowską za to, że ośmieliła się leczyć chorych na Covid-19 przy pomocy amantadyny i sceptycznie wypowiadała się na temat szczepionek. 

Psychiatra Katarzyna Ratkowska w czasie koronawirusa mówiła, że szczepionki są w trakcie badań klinicznych i są eksperymentem medycznym. Dr Ratkowska zwracała również uwagę na powikłania poszczepienne. Za swoje wypowiedzi i postawę ma problemy. W piątek, 24 listopada przed sądem lekarskim w Bydgoszczy ma odbyć się jej rozprawa.

Protest pod Izbą Lekarską

„Bądźcie tam z nami i zjawcie się tłumnie 24 listopada w Bydgoszczy pod Izbą Lekarską przy ul. Powstańców Warszawy 11. Pierwsza rozprawa zaczyna się już o g. 12.00″ – napisał poseł Konfederacji Włodzimierz Skalik.

 

 

„Izby lekarskie powinny być w naszej opinii pozbawione prawa sądzenia lekarzy oraz przydzielania i odbierania im prawa wykonywania zawodu (PWZ). Od sądzenia są sądy, w których pracują osoby posiadające kompetencje prawne, a nie sądy lekarskie, w których działają lekarze niemający najmniejszego pojęcia o prawie, orzecznictwie, a niestety też często o badaniach naukowych. W wielu krajach zachodnich to nie izby lekarskie, ale państwowe urzędy ds. zdrowia przydzielają czy odbierają PWZ. Fakt że w Polsce jest inaczej, prowadzi do nadużyć” – czytamy na profilu fundacji Ordo Medicus.

 

 

 

źródło: Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek