Dramat w Gliwicach. 53-latek zabił młodszego brata nożem kuchennym

fot. Policja Gliwice

Policjanci z Gliwic zatrzymali mężczyznę, który podczas libacji alkoholowej ugodził śmiertelnie nożem swojego młodszego brata. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie był w stanie ustać na nogach.

Do zdarzenia doszło w kamienicy przy ulicy Skowrońskiego w Gliwicach w nocy z 12 na 13 stycznia. Policjanci wstępnie ustalili, że libacja alkoholowa trwała całą noc i brało w niej udział trzech mężczyzn.

– Między 53-latkiem i jego 51-letnim bratem doszło do sprzeczki. Starszy z nich podczas tej awantury chwycił kuchenny nóż i ugodził swojego brata w brzuch. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Sprawca ukrył narzędzie zbrodni i powiadomił policję – relacjonuje gliwicka policja.

Podejrzany został zatrzymany, miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu, nie umiał ustać na nogach. W niedzielę prokuratura zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi teraz dożywotni pobyt w pomieszczeniu z kratami.

Nazwiska braci widniały już w systemach policyjnych, ponieważ byli w przeszłości karani za różne przestępstwa. Z koeli 53-letni kompan od kieliszka będzie odpowiadał za nieudzielenie pomocy, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

fot. Policja Gliwice