Duży polski bank przestanie istnieć

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Bank. Pieniądze klientów są bezpieczne. Tak wynika z opublikowanego w piątek komunikatu. 

„Dla klientów GNB nic się nie zmienia. Wszyscy klienci są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, mają nieprzerwany dostęp do wszystkich swoich środków pieniężnych” – czytamy w piątkowym komunikacie BFG.

Na przeprowadzenie procesu przymusowej restrukturyzacji oraz zapewnienia nieprzerwanej obsługi klientów GNB i bezpieczeństwa ich środków przeznaczono 10,34 mld zł bezzwrotnego wsparcia, z czego 6,87 mld pochodzi z funduszy własnych BFG, a 3,47 mld zł to zaangażowanie środków SOBK.

  • Fundusz zapewnia, że dla klientów nic się nie zmienia. Klienci będą obsługiwani tak jak do tej pory.

  • Bank, do którego zostanie przeniesiona działalność Getin Noble Bank, będzie niebawem działał pod nazwą VeloBank.

„Trwa proces rejestracji zmiany nazwy, a klienci będą informowani o zmianach na bieżąco. Placówki będą działać pod dotychczasowymi szyldami do czasu rebrandingu na VeloBank” – czytamy.

Getin Noble Bank od 2016 roku notował nieprzerwanie straty roczne. Bank był zagrożony upadłością, dlatego postanowiono wszcząć przymusową restrukturyzację, ponieważ zostały spełnione wszystkie przesłanki, które zobowiązują Bankowym Funduszu Gwarancyjnym do podjęcia takiego działania.

 

 

źródło: bfg.pl
Oprac. Łukasz Dudek