Dwa gigantyczne zbiorniki wyruszyły pod osłoną nocy z Tarnowskich Gór

fot. Chemet Group/Facebook

W nocy z czwartku na piątek mieszkańcy Tarnowskich Gór byli świadkami niecodziennego widoku. Dwa gigantyczne zbiorniki, każdy o pojemności 400 metrów sześciennych, wyruszyły w podróż z fabryki CHEMET w kierunku portu w Gdyni. Transport tego rodzaju zawsze przyciąga uwagę ze względu na swoje imponujące rozmiary oraz logistyczne wyzwania, które ze sobą niesie.

Zbiorniki, każdy o średnicy 4 metry i długości 34 metry, musiały przejść przez centrum miasta, w tym przez liczne ronda i skrzyżowania. Aby zapewnić bezpieczeństwo i minimalizować zakłócenia w ruchu miejskim, cała operacja została przeprowadzona w nocy. Firma CHEMET, odpowiedzialna za produkcję i transport zbiorników, podkreśla, że taki wybór terminu jest niezbędny, aby umożliwić płynne przemieszczanie się tak dużych obiektów przez zatłoczone miasto.

fot. Chemet Group/Facebook

Nie obyło się bez wcześniejszych przygotowań. W niektórych miejscach na terenie Tarnowskich Gór konieczna była przebudowa części dróg, aby umożliwić bezpieczne przejście transportu. Firma CHEMET miała znaczący udział w tych działaniach, dbając o to, aby drogi były odpowiednio wzmocnione i dostosowane do potrzeb tego przedsięwzięcia.

Firma CHEMET już zapowiada kolejne transporty na przyszły tydzień, co oznacza, że mieszkańcy Tarnowskich Gór mogą spodziewać się kolejnych niezwykłych widoków. Transport tak ogromnych konstrukcji zawsze robi wrażenie i jest dowodem na skomplikowaną logistykę, która stoi za przemysłowymi operacjami na tak dużą skalę.

Zobaczcie zdjęcia 

fot. Chemet Group/Facebook
fot. Chemet Group/Facebook
fot. Chemet Group/Facebook

źródło: Chemet Group/Facebook
Oprac. Łukasz Dudek