Śląskie. Sklep Intermarche ogłosił, że jest „dworcem”. Chce ominąć zakaz handlu w niedziele?

fot. Tomasz Dyszkiewicz

Od kilku dni obowiązuje nowelizacja ustawy, która ogranicza handel w niedziele sposobem na „placówkę pocztową”. Media informują, że pojawiają się pierwsze pomysły, jak można obejść przepisy, aby otworzyć sklep w niedzielę niehandlową. 

Na cieszyńskim Intermarche pojawił się podświetlany szyld z napisem: „Dworzec autobusowy”. Stało się tak dlatego, że przy markecie znajduje się przystanek autobusowy, z którego odjeżdża jedna linia komunikacji miejskiej. Jak podaje Polsat News, jest to pomysł kierownictwa sklepu.

fot. Tomasz Dyszkiewicz

Dworzec w sklepie? 

W ustawie jest zapis, który pozwala sklepom na dworcach i lotniskach przyjmować klientów 7 dni w tygodniu. Czy dzięki takiemu zabiegowi sklep będzie otwarty również w niedziele niehandlowe? Na to pytanie poznamy odpowiedź już jutro, ponieważ pierwsza niedziela wolna od handlu, po wprowadzeniu nowelizacji, przypada właśnie na 6 lutego.

W cieszyńskim markecie był Tomasz Dyszkiewicz z portalu wymagajmy.pl, który powiedział nam, że nie widział informacji, która wskazywałaby, że sklep będzie otwarty w niedziele niehandlowe. Niemniej jednak jutro pojedzie sprawdzić. Do tematu będziemy wracać.

Zobaczcie zdjęcia 

fot. Tomasz Dyszkiewicz
fot. Tomasz Dyszkiewicz
fot. Tomasz Dyszkiewicz
fot. Tomasz Dyszkiewicz
fot. Tomasz Dyszkiewicz

 

 

źródło: Polsat News