Dwulatka podczas zabawy połknęła niewielką baterię. Nie żyje

Zdjęcie ilustracyjne

Ta tragedia wydarzyła się na Wyspach Brytyjskich, jednak niech będzie przestrogą dla wszystkich. Podczas zabawy dwuletnia dziewczynka zmarła po połknięciu niewielkiej baterii z pilota. 

Do zdarzenia doszło 23 maja w angielskim hrabstwie Staffordshire.

Matka bardzo szybko zorientowali się, że dziecko połknęło niewielką baterię guzikową. Natychmiast pojechała z córką do Royal Stoke University Hospital. Niestety mimo starań lekarzy, nie udało się uratować malucha.

Zdjęcie ilustracyjne

– Dotarcie z tą informacją do jak najszerszego grona osób to zadanie, jakie postawiła sobie Stacey Nicklin – matka dwuletniej Harper-Lee – donosi „Fakt”.

Fundacja Staffordshire Safeguarding Children’s Board wydał ostrzeżenie po tym, jak dziewczynka zmarła w ciągu kilku godzin od połknięcia jednej baterii.

– Baterie guzikowe zasilają przedmioty codziennego użytku, takie jak breloki samochodowe, piloty i zabawki dla dzieci. Ale czy wiesz, że jeśli zostaną połknięte, mogą poważnie zranić, a nawet zabić dziecko? – czytamy w opublikowanym biuletynie.

– Baterie reagują ze śliną i jeśli dziecko połknie baterię guzikową, może wypalić dziury i spowodować wewnętrzne krwawienie, a nawet śmierć – alarmują autorzy ostrzeżenia.

Jeśli masz podejrzenie, że dziecko połknęło baterię natychmiast zabierz je do najbliższego szpitala lub zadzwoń na 112.

Co możemy zrobić, aby zapewnić większe bezpieczeństwo naszych pociech?  

  • Przechowuj zapasowe baterie w bezpiecznym miejscu.

  • Dowiedz się, które zabawki lub gadżety używają baterii guzikowych, sprawdź swój dom.

  • Pozbądź się starych baterii guzikowych.

  • Edukuj dzieci.

  • Umieść mocną taśmę na komorze baterii na pilotach.

Eksperyment z baterią

źródło: stokesentinel.co.uk