Działacz Konfederacji z Katowic: Tramwaje należy zlikwidować. To jest relikt

fot. Tomasz Brzezina/Facebook

Burza w sieci po słowach działacza Konfederacji z Katowic Tomasza Brzeziny, który na swoim profilu oznajmił, że tramwaje należy zlikwidować. Wypowiedź ta spotkała się z negatywnymi reakcjami wielu internautów, którzy wyrazili swoje niezadowolenie wobec tego pomysłu.

„Chciałby je zlikwidować. Jeden tramwaj się zepsuł, całe Katowice stoją. (…) Dlatego uważam, że tramwaje należy zlikwidować, to jest relikt XIX wieku” – oznajmił Tomasz Brzezina.

Burza w sieci 

„Panie, ja nie cierpię pier******a polityków, dlatego należy zlikwidować immunitet i wsadzać polityków za kłamstwa…a co do tramwajów, to chyba najgłupszy możliwy pomysł. Ty weź się za likwidację rządowych limuzyn…I immunitetu polityków…” – napisał jeden z użytkowników Faceboka.

„Ale ty wiesz że auta też mogą spowodować wielki korek paraliżując całą drogę? Argument idiotyczny” – skomentowała inna osoba.

Brzezina edytuje opis 

Po fali komentarzy działacz Konfederacji edytował opis nagrania i zaczął tłumaczyć swoją wypowiedź.

„Ponieważ ludzie dzielą się na tych którzy rozumieją sens i takich którzy rozumieją treść – muszę doprecyzować. Nigdy i nigdzie nie mam zamiaru niczego likwidować w dosłownym tego słowa znaczeniu. Przez likwidację rozumiem stan kiedy czegoś nie ma, a droga do tego stanu może być długa, może być krótka, może być przyjemna a może być bolesna. I mówiąc zlikwidował tramwaje nie oznacza, że gdybym jakimś cudem został prezydentem Katowic, to następnego dnia by żaden tramwaj nie wyjechał, a miesiąc później ekipa remontowa by zaczęła wykopywać torowiska. Byłaby to straszliwa niegospodarność i marnowanie wydanych pieniędzy. Tramwaje będą z nami jeszcze przez wiele lat, bo faktycznie są bardzo trwałe (ale to dla mnie akurat jest w tym przypadku wada a nie zaleta) i nikomu do głowy nie przyjdzie zamykać linie tam, gdzie one są i się sprawdzają” – napisał Tomasz Brzezina.

I dodał: 

„Chodzi o to, że gdybym został prezydentem Katowic – to zbudowałbym makietę miasta przyszłości, takich za 50 lat, gdzie wszystko świetnie funkcjonuje, gdzie pojedyncza awaria nie tworzy problemów w całym mieście i potem każdą nową inwestycję budował w oparciu o tę koncepcję”

Kandydat do Sejmu 

Kilka dni temu pod katowickim Spodkiem odbyła się konferencja prasowa Konfederacji. Zaprezentowano tam kandydatów z okręgu 31 na zbliżające się wybory parlamentarne. Jedynkę na liście ma zapewnioną Grzegorz Płaczek, a dwójkę wspomniany Tomasz Brzezina.

Okręg 31 obejmuje: Katowice, Chorzów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy oraz powiat bieruńsko-lędziński.

 

źródło: Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek